Studio Makijażu Poznań

Smokey eye to przydymiony, smolisty makijaż oczu. Wykonywany ze starannie roztartych warstw cieni różnego koloru.

Klasyczny makijaż ''smokey'' kojarzy się głównie z czarnymi, kocimi oczami, ale nie musisz się ograniczać. Tego typu makijaż można wykonać w każdym kolorze, zależnie od nastroju, typu urody, koloru oczu.


Do wykonania smoky eyes będziesz potrzebować:

  • cień główny;
  • cień w perłowym kolorze lub w kolorze nude - połyskujący, opalizujący;
  • jasny, matowy cień;
  • cień w ciemnym kolorze (ciemniejszy od głównego cienia);
  • kredka do oczu;
  • kryjący korektor lub baza pod cienie do oczu;
  • tusz do rzęs z grubą szczoteczką;
  • płaski pędzelek;
  • gruby i gęsty pędzelek do blendowania cieni;
  • pędzelek ołówkowy.


Krok 1 - przygotuj powieki pod makijaż
Makijaż oczu rozpocznij od nałożenia korektora lub bazy pod cienie. Tym sposobem wyrównasz jej koloryt i nadasz makijażowi większej trwałości.

Krok 2 - rozjaśnij powieki
Użyj cienia w jasnym kolorze piaskowym lub nude. Pomaluj nim górną powiekę tuż pod łukiem brwiowym. To będzie baza, która ułatwi blendowanie i dodatkowo wyrówna kolor powieki. Cień rozcieraj również na całej powiece nieruchomej

Krok 3 – narysuj kreskę
Użyj czarnej kredki. Narysuj ciemną linię tuż na rzęsami, by optycznie je zagęścić, a następnie delikatnie rozetrzyj kontur. Podobną kreskę narysuj przy linii rzęs na dolnej powiece oraz w linii wodnej oka. Kreski również rozetrzyj.

Krok 4 - dodaj koloru
Wybierz cień „główny”. Nakładaj go na całej powierzchni górnej powieki ruchomej. Do tego celu wybierz miękki, stosunkowo gruby, płaski pędzel do cieni i postaraj się wklepywać kolor, a nie omiatać powiekę. Dzięki temu cień będzie miał intensywniejszy kolor i nie będzie się osypywał. Czystym pędzelkiem do rozcierania zblenduj cień. Możesz też użyć do tego jaśniejszego koloru, cienia nude, lub pudru.
Postępuj analogicznie w przypadku dolnej powieki. Na końcu wyrównaj makijaż pędzelkiem tworząc naturalny koloryt powiek i łącząc je ze sobą w zewnętrznym łuku.

Krok 5 – jeszcze ciemniej
Aby dopełnić makijaż, użyj odrobinę ciemniejszego cienia, który może być w podobnym lub pasującym odcieniu. Nałóż go na górnej i dolnej powiece przy łuku rzęs, tam, gdzie wcześniej używałaś kredki. Na końcu delikatnie rozetrzyj cień, by naturalnie łączył się z naszym głównym odcieniem.

Krok 6 – odrobina połysku
Nałóż odrobinę jasnego, rozświetlającego cienia w wewnętrznym kąciku oka.
Krok 7 - Gęste rzęsy

Wytuszuj rzęsy kilka razy pogrubiającym tuszem. Smokey eye lubi intensywny makijaż rzęs.

Smokey blog