Studio Makijażu Poznań

Dziś pierwszy dzień lata. Wkrótce szkolne korytarze opustoszeją i rozpocznie się upragniony sezon wakacyjny. Wiele pań w tym właśnie czasie decyduje się na stylizację rzęs. Rzęsy gwarantują wygodę i oszczędność czasu. Nie musimy spędzać już czasu przed lustrem, wystarczy musnąć twarz bronzerem, czy roświetlaczem i makijaż gotowy! Pełny wachlarz rzęs nadaje spojrzeniu wyrazistości i pięknie podkreśla kształt oka. Jak sprawić aby zachować ten efekt jak najdłużej? Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o letnią stylizację rzęs.

Zarówno nasze naturalne rzęsy, jak i te sztuczne są bardzo delikatne. Jest szereg czynności i środków, za którymi rzęsy, czy wiążący je z naturalnymi klej nie znoszą najlepiej. Latem, chcąc cieszyć się słońcem, wypoczynkiem nad morskim brzegiem często zapominamy, aby dbać o naszą skórę i rzęsy. Pamiętajmy jednak, że to od nas zależy, jak długo rzęsy będą piękne.

Szczególnie istotnym okresem, decydującym o trwałości aplikacji jest 48 godzin po zabiegu. W tym czasie następuje wciąż wiązanie się spoiwa, któremu zaszkodzić może moczenie, para, czy nawet opary niektórych substancji chemicznych. Pamiętajmy zatem, aby stylizacji nie wykonywać tuż przed wyjazdem. Dajmy rzęsom choć te 2 dni, aby klej zdążyć wyschnąć. W tym czasie unikać wilgotnych pomieszczeń, basenu, gorących prysznicy, czy sauny. W czasie dwóch dni po aplikacji lepiej jest również unikać spania z twarzą na poduszce, ponieważ rzęsy mogą się odkształcić. Po okresie 48 godzin klej jest już mniej wrażliwy na czynniki zewnętrzne. Wtedy bez obaw możemy wskoczyć do basen, czy zanurkować w morskich głębinach. Uważajmy jednak na to, aby nie trzeć oczu ręcznikiem. Możemy w ten sposób uszkodzić stylizację, a nawet wyrwać nasze naturalne rzęsy, co może doprowadzić do bezpowrotnego zniszczenia cebulki włosa. Mokre rzęsy należy osuszyć delikatnie, przykładając ręczniczek.

Istotną częścią pielęgnacji rzęs jest również ich czesanie. Nie bójmy się, że w ten sposób skrócimy ich trwałość. Wręcz przeciwnie. Na rzęsach odkładają się drobne zanieczyszczenia, kosmetyki, kurz, resztki sebum. Ich nawarstwienie może powodować stany zapalne i wypadanie rzęs naturalnych. Przeczesywanie (możemy wykonywać je wilgotną szczoteczką) pomaga usunąć zanieczyszczenia i jednocześnie ułożyć włoski. Zalotce jednak mówimy zdecydowanie „nie”. Może połamać rzęsy.

Stylizowanych rzęs nie malujemy! Oczywiście możemy malować rzęsy dolne. Nie zaszkodzi to rzęsom górnym. Do makijażu powiek możemy wykorzystać cienie pudrowe czy eyeliner. Unikajmy wodoodpornych cieni w kremie. Do ich usunięcia będziemy potrzebować tłustych zmywaczy, a te szkodzą rzęsom przedłużonym. Wszelkie produkty na bazie tłuszczu rozpuszczają wiązania kleju. Tłuszcze zawierają mleczka i śmietanki kosmetyczne oraz płyny dwufazowe. Najodpowiedniejszym sposobem na usunięcie makijażu z oczu będzie dla nas delikatny płyn micelarny. Płyn najlepiej nałożyć na złożony na pół płatek kosmetyczny, lub patyczek higieniczny, aby jak najmniej pocierać brzeg powieki. Dodatkowo, uważajmy, aby unikać okolic oczu w czasie aplikacji tłustych kremów, maseczek mleczek i olejków do opalania.

Wybierając doświadczoną i odpowiednio wyszkoloną stylistkę rzęs mamy pewność, że nasza aplikacja będzie bezpieczna i trwała. Dbając odpowiednio o rzęsy możemy się nimi cieszyć aż do trzech tygodni. Wszystkiego najpiękniejszego na lato!

 

Tekst: Magdalena Kaczyńska

Modelka: Paulina Papierska Makijaz: Agnieszka Kaczmarek "Studio Szminka" Paznokcie: Iga Sadowska "Eclair Nail Studio" Zdjecia: Ania Szubert oraz Lukasz Łukasz Ratajak Kolekcja: Marta Boligłowa "Chaos by Marta Boliglova"

lato