Studio Makijażu Poznań

MAKIJAŻ

CEL

Celem makijażu ślubnego jest to, by panna młoda (subiektywnie) czuła się i (obiektywnie) wyglądała pięknie w dniu ślubu.

PRIORYTET

Najważniejszą zasadą makijażu ślubnego jest by był on dobrany indywidualnie. Kluczowe są preferencje, charakter i styl panny młodej oraz to jaki efekt wizualny w dniu ślubu chce osiągnąć. Następnie bierze się pod uwagę urodę klientki oraz całą stylizację (suknia, biżuteria, fryzura, kwiaty, garnitur pana młodego etc.). Dopiero wtedy dobiera się już konkretny zestaw elementów, które połączone stworzą całość- makijaż ślubny. Wszystko to omawiane oraz wykonane jest podczas próby.

PRÓBA

Spotkanie z wizażystą złożone jest z rozmowy oraz próbnego makijażu ślubnego. Podczas rozmowy omawiane są elementy stylizacji ślubnej: od fryzury, poprzez suknię do dodatków. Najlepiej kiedy panna młoda przyniesie zdjęcia tych elementów oraz ewentualnych inspiracji dotyczących makijażu. Następnie podczas krótkiego wywiadu wizażysta dowiaduje się jaki efekt panna młoda chciałaby osiągnąć w dniu ślubu. Często pojawiają się tutaj style uroczystości oraz wyglądu klientki, jak romantyczny, boho, folk, hollywoodzki, vintage. Istotne jest także jakie makijaże dzienne, wieczorowe oraz okazjonalne lubi i wykonuje samodzielnie klientka, a także czego w makijażu nie lubi, w czym się nie czuje. Detale uzgadnia się w trakcie wykonywania makijażu. Klienta widzi się przez cały czas, więc kontroluje etapy, w których powstaje jej ślubny makijaż. Panna młoda powinna wyjść z próby pewna, że tak właśnie chce wyglądać w dniu ślubu. Próba jest niezbędna, by sprawdzić trwałość i jakość makijażu, dopasowanie go do gustu klientki oraz zgranie kosmetyków ze skórą. Pod koniec wykonywane są zdjęcia makijażu oraz użytych kosmetyków. Daje również spokój często podenerwowanej w dniu ślubu pannie młodej oraz znacznie skraca czas trwania makijażu ślubnego.

MAKIJAŻ TECHNICZNIE

Makijaż ślubny z technicznego punktu widzenia powinien być trwały i wytrzymać niezmieniony nawet 15-20 godzin. Wymaga to użycia wyjątkowo trwałych kosmetyków oraz profesjonalnych utrwalaczy. Jest to rodzaj makijażu, który musi dobrze wyglądać w świetle dziennym, ale także przy sztucznym oświetleniu oraz na fotografiach, filmach w HD. Wizażysta dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom sprawi, że makijaż cery nie będzie szczególnie widoczny dla oczu, nadając doskonały efekt fotograficzny. Kwestia ozdobników- tj. czy oczy powinny być mocno czy delikatnie umalowane, a usta wyraziste czy stonowane, a także kolorystyka- jest sprawą indywidualną dla każdej panny młodej. Bardzo ważne są brwi, linia rzęs oraz same rzęsy. Cechą wspólną jest to, że makijaż taki musi przetrwać najróżniejsze warunki pogodowe: od skrajnie wysokiej temperatury, np. 40°C, poprzez wiatr do wilgoci i deszczu oraz oczywiście czasu. Może być on sprawdzony kilkudziesięcioma buziakami i niejednokrotnie uronioną łzą. Dlatego też oprócz dopasowania makijażu do klientki pod względem urody oraz preferencji, kluczową kwestią jest jego mistrzowskie wykonanie oraz niesamowita trwałość.

INFORMACJE DODATKOWE

Makijaż próbny warto wykonać na dwa do sześciu miesięcy przed ślubem, choć zdarza się, że próba wykonywana jest i tydzień przed ślubem. Próba może trwać do 90 minut. Datę oraz godzinę makijażu ślubnego warto zarezerwować jak najwcześniej, ponieważ często klientki zamawiają wizażystę na rok, dwa od daty ślubu. Daje to pannie młodej spokój wybrania właściwej osoby oraz odpowiedniej dla siebie godziny, a także możliwość zarezerwowania makijaży dla mamy, świadkowej i ewentualnie innych gości. Makijaż w dniu ślubu trwa do 45 minut. Powinien być wykonany po fryzurze wyłącznie w przypadku, gdy myte są włosy do fryzury ślubnej. Najczęściej jednak, dla trwałości stylizacji włosów, myte są w wieczór poprzedzający ślub. Wizażysta powinien dać pannie młodej próbki kosmetyków potrzebnych do poprawek oraz wytłumaczyć jak ewentualne poprawki wykonać.

DLACZEGO WIZAŻYSTA?

Makijaż ślubny to powierzenie swojego wyglądu i wizerunku w tak ważnym dniu oraz już zawsze na fotografiach. Korzystając z usług osoby profesjonalnie i na co dzień zajmującej się makijażem mamy pewność, że jakość produktów, umiejętności oraz doświadczenie wpłynie na jak najlepszy efekt końcowy oraz pełne zadowolenie panny młodej.