Studio Makijażu Poznań

 

Na pierwsze spotkanie idziemy często z taką pewną niepewnością. Być może motywacją była wyjątkowa okazja, która wymaga równie wyjątkowej oprawy. A może koleżanka, która długo zachwalała zabieg. Choć nawet mimo tej jej entuzjastycznej rekomendacji czujemy delikatne uszczypnięcia tremy, przebierając nogami w przytulnej poczekalni salonu.

 

  MG 8995Zabieg zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu i ustalenia oczekiwanego efektu. Następnie zabezpieczenia dolnych rzęs i przygotowania specjalnymi preparatami tych górnych. Zamykamy oczy i odpływamy przy relaksujących dźwiękach muzyki. Stylistyka rzęs pracuje cierpliwie kolejne dwie godziny. Do naszych naturalnych rzęs przykleja specjalnym klejem od jednej (metoda 1:1), dwóch, do nawet siedmiu rzęs (metod objętościowa). Co jakiś czas przeczesuje je jednorazową szczoteczką. Na końcu jeszcze ostatni rzut oka, aby upewnić się, że żadna z rzęs naturalnych nie jest sklejona z sąsiednią i wreszcie stylistka odkleja zabezpieczające dolne rzęsy płatki. Przychodzi długo wyczekiwany moment. Możemy spojrzeć w lustro. Efekt... przerasta nasze oczekiwania. Wachlarz rzęs pięknie podkreśla nasze atuty, korygując jednocześnie drobne niedoskonałości w kształcie oka. Rzęsy są lekkie jak piórko i całkowicie niewyczuwalne. Nasz wybór salonu stylizacji rzęs był z pewnością trafiony. Ale jak uniknąć błędów w tej kwestii? O tym opowie nam wicemistrzyni Polski w przedłużaniu rzęs, Agnieszka Kaczmarek:

Jak wybrać profesjonalny salon stylizacji rzęs?

Wybór odpowiedniego miejsca jest niezwykle ważny, ponieważ zabieg stylizacji rzęs dotyczy naszych oczu. Warto sugerować się pracami stylistek, najlepiej widzianymi na żywo. Efekt pracy profesjonalistów będzie rewelacyjnie wyglądał zarówno bezpośrednio po zabiegu jak i 2-3 tygodnie później.

Jakie są najczęstsze błędy stylistek?

Najczęstszym błędem stylistek jest jest przesada, tak w grubości jak i długości rzęs. Natomiast tym, co najbardziej niekorzystnie wpływa na kondycję rzęs klientki jest niedokładność jako cecha charakteru danej stylistki rzęs. W tym przypadku rzęsy naturalne mogą być posklejane (absolutnie niedopuszczalne!) lub omijane, co skraca czas trwania zabiegu, ale również czas do aplikacji uzupełniającej rzęsy.

 

Czy zabieg osłabia naturalne rzęsy?

Prawidłowo wykonany zabieg jest absolutnie bezpieczny dla naszego zdrowia- tak rzęs jak i oczu. Dobrze dobrana długość i grubość rzęs oraz dokładność pracy stylistki zapewniają rewelacyjny efekt bez żadnych skutków ubocznych. Co ciekawe- rzęsy mogą się wręcz wzmocnić, ponieważ nie męczymy ich codziennym tarciem przy demakijażu! =)