Studio Makijażu Poznań

 

Zabieg zakończony… Nasze oczy otula wachlarz kuszących rzęs, a w naszych głowach rodzi się pytanie, jak zachować tak piękny efekt jak najdłużej? Jak dbać o przedłużone rzęsy?

klejZarówno nasze naturalne rzęsy, jak i te sztuczne są niezwykle delikatne. Aby cieszyć się nimi możliwe najdłużej musimy traktować je z szacunkiem. Jest szereg czynności i środków, za którymi rzęsy, czy wiążący je z naturalnymi klej nie przepadają. Kluczowym okresem, decydującym o trwałości aplikacji jest 48 godzin po zabiegu. W tym czasie następuje wciąż wiązanie się spoiwa, któremu zaszkodzić może moczenie, para, czy nawet opary niektórych substancji chemicznych. A zatem, jeśli chcemy, żeby klej dobrze wysechł należy w tym czasie unikać wilgotnych pomieszczeń, basenu, gorących prysznicy, czy sauny. Są też dowody na to, że wiązania kleju uszkadzane są przez zawarty w farbach do włosów amoniak. Stąd lepiej zaplanujmy wizytę u fryzjera w nieco bardziej oddalonym terminie. Również opary alkoholu, zawartym w niektórych płynach dermatologicznych mogą spowodować, że rzęsy będą krócej zdobić nasze oczy. W czasie dwóch dni po aplikacji lepiej jest również unikać spania z twarzą na poduszce, ponieważ rzęsy mogą się odkształcić.


A cóż dzieje się po wspomnianych 48 godzinach? Otóż związany już klej jest nieco mniej wrażliwy. Co za tym idzie basen, czy wilgoć już nie zaszkodzą. Pod warunkiem oczywiście, że będziemy unikać tarcia oczu ręcznikiem.


Czy można malować oczy ozdobione rzęsami? Rzęs samych w sobie nie malujemy. Zadaniem stylistki jest też takie dobranie aplikacji, abyśmy czuły się usatysfakcjonowane efektem i aby nie było potrzeby dodatkowego podkreślania rzęs. Wystarczy przeczesać je otrzymaną po zabiegu szczoteczką jednorazową. Pomoże to ułożyć włoski oraz usunąć z nich wszelkie pyłki, np. puder, czy cienie do powiek, które osypały się podczas makijażu. Pamiętajmy, że zalotce mówimy zdecydowanie „nie”. Może ona połamać rzęsy.


Oczywiście możemy malować rzęsy dolne oraz wykorzystywać do makijażu wspomniane cienie (pod warunkiem, że nie zwierają tłuszczu), czy eyeliner. Ważne jest wtedy używanie odpowiednich kosmetyków do demakijażu. Wszelkie produkty na bazie tłuszczu rozpuszczają wiązania kleju, zatem należy ich unikać. Tłuszcze zawierają mleczka i śmietanki kosmetyczne oraz płyny dwufazowe. Najodpowiedniejszym sposobem na usunięcie makijażu z oczu będzie dla nas delikatny płyn micelarny. Płyn najlepiej nałożyć na złożony na pół płatek kosmetyczny, lub patyczek higieniczny, aby jak najmniej pocierać brzeg powieki. Dodatkowo, uważajmy, aby unikać okolic oczu w czasie aplikacji tłustych kremów oraz maseczek.


A zatem, przy prawidłowej pielęgnacji, jak długo możemy cieszyć się rzęsami, zanim przyjdzie pora na uzupełnienie aplikacji? Z tym oraz z garstką informacji z życia naturalnych rzęsach powrócimy w następnej części naszego „rzęsowego” cyklu już wkrótce… Śledźcie nas :)