Studio Makijażu Poznań

„Poproszę o delikatne zagęszczenie i naturalny efekt”. Oto zdanie, które pada z ust większości pań przekraczających po raz pierwszy progi naszego salonu. Naszą odpowiedzią na ich prośbę jest najczęściej metoda stylizacji rzęs określana jako 2-3D.

Cóż kryje się pod tym skrótem? Otóż wskazuje on liczbę rzęs syntetycznych przypadających na jedną rzęsę naturalną. A zatem w tym przypadku jest to do 2, 3 rzęs syntetycznych. Choć przyznać trzeba, że nie w każdej z tego typu aplikacji objętościowych stylistka ma również możliwość zmniejszania liczby rzęs sztucznych w zależności od potrzeby. Często wykorzystuje się jedynie pojedynczą rzęsę, np. aby nie obciążać delikatnych, narażonych na częste tarcie, włosków w wewnętrznym kąciku oka. Są również wyjątkowe sytuacje, gdzie w celu równomiernego rozłożenia rzęs dodaje się ich więcej. Ma to miejsce w przypadku widocznych ubytków rzęs naturalnych, spowodowanych np. różnego typu uszkodzeniami skóry powieki, bliznami, itp.

W jaki sposób nakłada się rzęsy w metodzie 2-3D? Rzęsy syntetyczne przygotowane do każdej z metod przytwierdzone są w rzędzie na papierowych, samoprzylepnych paskach. Zadaniem stylistki jest oddzielenie właściwej ich liczby. Następnie pojedyncze rzęsy za pomocą różnych metod rozkładane są w równy wachlarzyk. W przypadku dwóch rzęs będzie to zatem kształt litery „V”, a trzech, przypominający literę „W”. Włożone w klej rzęsy zostają sklejone u podstawy i jednym ruchem przytwierdzone tymże klejem do podstawy rzęsy naturalnej. Używany klej schnie nieco szybciej niż ten stosowany do metody 1:1. Trwa to ok. 1-2 sekund. Daje to mniejsze możliwości zmiany położenia rzęs, ale i zapobiega składaniu się wachlarzy.

I znów stylistka może dobrać grubość rzęs tak, aby nie obciążały naszych rzęs naturalnych. Do metody 2-3D stosuje się najczęściej rzęsy o grubości 0,07 mm. Choć nie jest błędem użycie rzęs grubszych- 0,1 mm, lub cieńszych- 0,03 mm. Poza grubością rzęsy podobnie jak w metodzie 1:1 różnią się skrętem i długością. Mamy zatem najczęściej używane skręty to B, oraz C. Najczęściej stosowane przez nas długości to od 6-12 mm. Czas trwania zabiegu to około 2,5 godziny.

Metoda pomimo widocznego zagęszczenia, daje poczucie naturalności i niesamowitej lekkości oraz niezwykły komfort noszenia. Oko staje się bardziej wyraziste i mimo przerzedzania wachlarza podczas noszenia rzęs, efekt jest bardzo długo satysfakcjonujący.

 

23d2