Studio Makijażu Poznań

Jesień rozgościła się na dobre. Kapryśna pogoda daje się we znaki. Wiatr rozwiewa kosmyki włosów. W powietrzu czuć wilgoć. Ciemne chmury wróżą deszcz. Letnie, lekkie uczesania nie zdają egzaminu. Włosy wirują z każdym silniejszym podmuchem. Nie pozwalają się ujarzmić. Sprawiają kłopot przy stylizacji. Czas pomyśleć o wygodnej, ale i eleganckiej jesiennej fryzurze.

Z pewnością im bardziej włosy spięte, tym mniej sprawiają problemów. Najprostszym rozwiązaniem jest kucyk. Wbrew pozorom nie jest to tylko uczesanie młodzieżowe. Tradycyjna „kitka” może być fryzurą niezwykle elegancką, która świetnie nada się do biura, czy na wieczorne wyjście. Spójrzmy na ikonę stylu – Brigitte Bardot. Kucyk nadal inspiruje setki dziewczyn.

By wykonać w domu uczesanie w stylu Bardotki, potrzebne będą: bardzo dobry lakier do włosów (1), grzebień do tapirowania (2), szczotka, wsuwki oraz gumka. Niezwykle praktyczna będzie tutaj otwarta gumka z haczykami (3). Owijamy ją tylko wokół kitki i zahaczamy końcówki, bez konieczności przewijania włosów. Uczesanie najlepiej wykonać na skręconych włosach. Doda to fryzurze szlachetności. Po skręceniu włosy należy podzielić na dwie części. Spryskana lakierem górę tapirujemy, aby podnieść włosy u nasady oraz nadać fryzurze objętości. Włosy układamy w kształtną kopułkę i tak podniesione przypinamy z tyłu głowy wsuwkami na wysokości, na której ma się znajdować kucyk. Następnie całość włosów zaczesujemy do góry i owijamy gumką. Całość lakierujemy.

Wysokie, luźne upięcie to idealna fryzura na jesień. Z pewnością nie podda się kapryśnej pogodzie i podmuchom wiatru. Jednocześnie nieco artystycznego nieładu doda kokowi lekkości. Zaczynamy od zaczesanie wszystkich włosów do góry. Jeśli włosy są świeżo umyte, lub delikatne i sypkie z natury, warto uprzednio spryskać je suchym szamponem (4). Dzięki temu włos stanie się nieco bardziej tępy i podatny na upinanie. Zaczesane do góry włosy zabezpieczamy gumką. Włosy nie muszą być idealnie wygładzone. Nieco bałaganu doda uczesaniu modnego charakteru. Możemy nawet rozluźnić je jeszcze bardziej wyciągając według uznania zewnętrzne warstwy uczesania przy głowie. Należy to jednak robić delikatnie, aby nie zepsuć efektu.

Wykonanie samego koka zależy od długości i gęstości włosów. Metody są różne. Możemy nieco włosy natapirować i upinać pojedyncze pasma uwijając je dookoła gumki. Włosy zabezpieczamy wsuwkami lub kokówkami. Możemy również przewinąć całe włosy przez gumkę wraz z końcówkami, rozciągnąć kok, tak aby utworzyć puchatą kulkę. Kokowi nadajemy pożądaną formę i trwałość, przypinając włosy przy głowie wsuwkami. Jest to najlepszy sposób dla włosów średniej długości. Jeśli mamy dłuższe włosy, możemy przewinąć włosy przez gumkę jedynie części ich długości, tak aby uzyskać koczek żądanej wysokości. Pozostałe pasma owijać będziemy dookoła uzyskanej kulki, zabezpieczając je znów wsuwkami. Na koniec spryskujemy całość mocnym lakierem.

Jesienna, wygodna fryzura gotowa. A co do tego? Może głęboka, matowa czerwień, lub szlachetny brąz na usta? O matowych szminkach przeczytacie tutaj :) Życzymy dużo słońca...

Tekst: Magdalena Kaczyńska

 

jesienne uczesania