Studio Makijażu Poznań

 Nasze myśli coraz częściej zaczynają wędrować w kierunku nadchodzących Świąt. Prezenty, potrawy na stół wigilijny, dekoracje… Planujemy każdy szczegół, aby jak najpiękniej uczcić ten szczególny czas w roku. My same również chcemy czuć się wyjątkowo i pięknie. Wybieramy olśniewające kreacje, szykowne sukienki. Dobieramy dodatki i elegancki makijaż. Często sięgamy po wyraziste kolory szminek: szlachetna czerwień, soczysty róż, czy oranż,  głęboka śliwka… Wybór jest szeroki. Jak zatem dobrać odcień naszej wyjątkowej pomadki, aby podkreślić urodę w kobiecy, pełen elegancji sposób? Oto kilka podpowiedzi.

 Z pewnością dobór szminki to kwestia indywidualna, zależna od wielu czynników: stroju, koloru włosów, oczu, karnacji… Aby ułatwić Wam nieco zadanie, skupimy się dziś właśnie na cerze i trzech jej odcieniach: jasnym, śniadym i oliwkowym. Dla każdej z nich dobrać można zarówno kolory naturalne, jak i te bardziej intensywne. Panie o karnacji jasnej, nawet mlecznej, choć ich uroda jest niezwykle delikatna, również pięknie i elegancko będą się prezentować w barwach zdecydowanych: czerwieniach, czy dalekich od pasteli różach. Śmiałe i głębokie kolory mogą być dla jasnej cery świetnym sposobem, aby dodać makijażowi charakteru. Właścicielkom jasnej karnacji polecamy malinowy róż oraz soczystą wiśnię. Pięknie na ich ustach wygląda również ciepła, koralowa czerwień.

Panie o ciepłej, śniadej cerze mogą wkroczyć w świąteczną atmosferę, wybierając intensywną, niezwykle modną fuksję. Pasuje do nich również odważny oranż, od którego bije wręcz neonowa soczystość. Pięknie wyglądają w nim zarówno szatynki, rudzielce, jak i blondynki.

Odcień oliwkowy jest na ogół neutralny, trudno więc wybrać kolor szminki, który mógłby źle wyglądać na paniach o tej urodzie. Taki kolor skóry lubi zarówno ostre róże, pomarańcze i czerwienie. Niezwykle szlachetnie na cerze oliwkowej wyglądają jednak również głębokie śliwki, jagody i krwiste czerwienie. Pasuje do nich również niezwykle szlachetny burgund.

Czy czujecie tak jak my, że w tym roku czekają nasz wyjątkowo piękne, pełne elegancji i koloru Święta...?

 

Tekst i grafika: Magdalena Kaczyńska

Fotograf: Klaudyna Młynarska; makijaż/upięcia: Agnieszka Kaczmarek

 

xmas lip